Školský rok 2013/2014 Školský rok 2010/2011

Súťaže

Školský rok 2010/2011

Dňa 17. decembra  2010 sa konal štvrtý ročník tímovej súťaže, ktorú vyhlasuje firma Východoslovenská energetika, a.s. Košice pre  vybrané školy regiónu s elektrotechnickým zameraním. VSE vyhlásila súťaž 4. novembra 2010 a súťažnou témou bol pre tento rok model elektromobilu s nabíjacou stanicou, signalizáciou nabíjania, meraním spotrebovanej energie a monitorovaním ceny elektrickej  energie spotrebovanej pri nabíjaní elektromobilu.

Súťažná prehliadka sa konala v priestoroch VSE na Mlynskej ulici v Košiciach. Za SOŠT Michalovce , pracovisko Partizánska 1 sa súťaže zúčastnili štyri tímy, v ktorých pracovalo 12 žiakov -  traja zo 4.A, piati zo 4.B, traja z 3.D a jeden z 3.E. Napriek tomu, že téma bola náročná a čas zhotovenia krátky, naši žiaci sa úlohy zhostili vynikajúco, ich riešenia boli nápadité, na vysokej technickej úrovni, dizajnovo estetické a prezentácie presvedčivé. Z piatich ocenených miest získali dve umiestnenia.

Prvé miesto získal tím súťažiaci pod menom CityCar – žiaci  Jakub Sakáč, Tomáš Ščerbák a Matúš Tóth všetci z 3.D triedy. Zvláštnosťou ich nabíjacej stanice bolo oznámenie o ukončení nabíjania majiteľovi elektromobilu cez GSM modul ako aj samotný model stanice. Práca bola ocenená nettbookom pre každého člena tímu.

Piate miesto získal tím Indepedent  - žiaci Ján Mroč, Peter Kováč a Branko Štefanič všetci z triedy 4.A, ktorý predstavili riešenie nabíjacej stanice s mikroprocesorom AT MEGA 8 s obojstranným plošným spojom. Získali IPod pre každého  člena tímu.

Pozornosť pútala aj práca tímu RedBull a to tým, že elektromobil bol úplne vlastnou konštrukciou a nabíjacia stanica oznamovala ukončenie nabíjania a cenu spotrebovanej energie majiteľovi cez internet. Všetky práce mali precízne vypracované technické dokumentácie.

Súťažiaci prežili veľmi príjemný deň v bezprostredne predvianočnej atmosfére, kde zistili, že nestačí len vyrábať, ale treba aj predávať. Súčasťou dňa bola aj obhliadka reálnej  nabíjacej stanice, ktorú ako prví na Slovensku zhotovili pracovníci a vlastní VSE Košice.

Víťazným tímom blahoželáme a za skvelú reprezentáciu školy vštkých účastníkom ďakujeme.

Fotoalbum z akcie nájdete tu.